Genç bir yüz "V" şeklindedir.
Cihaz satışı için : 0216 428 30 67

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Selülit ve bölgesel yağlanma, tıpta "hydro-lipo-dystrophia" adı verilen bir hastalıktır. Hydro; su, lipo; yağ, distropi; doku bozulması anlamına gelir.

Deri altı yağ dokularımızda, yağ tabakalarını dikine kesen ve deriye uzanan bağ dokusu lifleri vardır ve bu liflerin arasında ve çevresinde yağ dokusu bulunmaktadır. Yağ tabakasının ve yağ hücrelerinin çapı ve yüksekliği ile bu liflerin uzunluğu aynı olduğu sürece herhangi bir sorun oluşmaz ancak çeşitli nedenlerle bu liflerin kısalması ya da kalınlaşması selülit ve bölgesel yağlanma oluşumuna neden olur. Bu liflerdeki değişimler ise, hormonal sebeplere, genetik faktörlere, dolaşım bozukluklarına, dengesiz beslenmeye, psikolojik etkilere, sürekli oturarak çalışmaya ve hareket azlığına bağlı olarak gelişebilir.

Ancak sanıldığı gibi şişmanlık selülit ve bölgesel yağlanmanın kesin sebebi değildir. Selülit ve bölgesel yağlanma cildin deri dokularını etkileyen, temelde hormonal kökenli özel bir bozukluktur, zayıf kişilerde de görülebilir ancak kilolu kişilerde fazla kiloların vücuda yayılması ile birlikte selülit ve bölgesel yağlanma, bacak, kalça, baldır gibi bölgelerde görülmeye başlar.

Selülit ve bölgesel yağlanmayı tetikleyen besinler arasında kahve, kızartma yağı ve hayvansal doymuş gıdalar gelir. Bu doğrultuda, yağı az, proteini bol ve lifli gıdaları tüketmek önemlidir.

Bölgesel İncelme için VShape

VShape, bölgesel incelmede ve zayıflama da özellikle vücudunuzdaki lokal fazlalıklarla ve selülit sorunuyla savaşan yeni bir yöntemdir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape Yüz germe ve gençleştirme dışında vücutta her bölgeye uygulanabilen tek radyofrekans ve ultrason sistemidir. Tüm dünyada kendini Kabul ettirmiş bu sistem FDA onayına sahiptir.

İlgili Diğer Başlıklar